Forum grupy BASR

Pełna wersja: Stacja pogodowa SR9WX Testy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zapraszam do testów nasłuchowych automatycznej stacji pogodowej SR9WX 144.950FM. Nadaje co 15 min od pełnej godziny. Szukam również osoby znającej dobrze Pythona do pomocy przy parsowaniu danych z różnych serwisów pogodowych.

sp5wx

Potwierdzam działa i ma się dobrze. Codziennie na nasłuchu i wszystko OK
A a jakiej lokalizacji słuchasz SR9WX?

sp5wx

Z Oświęcimia , Chemików przy Santhos
W dniu 17 października 2017 staraniem Mateusza SP8EBC została ponownie uruchomiona stacja APRS SR9NSK na Skrzycznem nadająca dane ze stacji pogodowej Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego. Stacja pracuje na częstotliwości 144.800 APRS, dane cyfrowe są wysyłane co 5 minut.
Odczyty temperatury, prędkości i kierunku wiatru oraz ciśnienie (skorygowane do poziomu morza) dostępne są na stronie internetowej http://skrzyczne.pogoda.cc/
Temperatura jest mierzona przy gruncie przy pomocy dodatkowego, termometru. Ciśnienie i wiatr jest mierzone przez anemometr, ultradźwiękowy Lufft V200A kilka metrów nad gruntem na platformie startowej/widokowej na FIS.
(07-09-2017, 11:35 AM)sq9myx napisał(a): [ -> ]Zapraszam do testów nasłuchowych automatycznej stacji pogodowej SR9WX 144.950FM. Nadaje co 15 min od pełnej godziny. Szukam również osoby znającej dobrze Pythona do pomocy przy parsowaniu danych z różnych serwisów pogodowych.

"Nadaje co 15 min od pełnej godziny." - czy coś się zmieniło? nic nie słychać, no chyba, że do mnie nie dolatuje. 

dzięki.
Stacja pogodowa SR9WX "pogodynka" już niestety nie funkcjonuje od przełomu roku 2017/2018 i nie będzie uruchamiana ponownie.