Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RETEVIS RT3 - Oprogramowanie rozszerzone (alternatywne) opracowanie - Bronek SP9WZO
#1
RETEVIS RT3   - Oprogramowanie rozszerzone (alternatywne) opracowanie - Bronek SP9WZO
pełne opracowanie ze zdjęciami i linkami w załączniku .pdf


TRETEVIS RT3   - Oprogramowanie rozszerzone (alternatywne).
Kopalnią wiedzy nt. DMR i RT3 jest strona Andrzeja SQ9JDO  http://sq9jdo.com.pl/
Na stronie jest mowa o radiu MD-380, ale jest ono programowo zgodne z RT3.
Opis nowych funkcji wg MD380_Tools znajdziesz na  
                            http://sq9jdo.com.pl/MD-380/MD-380_Tools...ols_7.html

1.    Otwórz stronę:  http://sq9jdo.com.pl/MD-380/Flash_Tool/F..._1.08.html  
2.     W menu Pliki do pobrania (poniżej obrazka) pobierz: Tytera Flash Tool v.1.08.exe (kliknij lewą nogą myszy w linię, a jeszcze lepiej pobierz BETA). Przekopiuj go do katalogu np. C:/Flash. Uruchom plik i powstanie podkatalog: C:/Flash/Tytera Flash Tool v. 1.08. a w nim TyteraFlashTool.exe. Uruchom go. Wybierz język i pojawi się okno jak niżej. Na na górze okna jest wersja programu i autor KG5RKI
 
3.     Wyłącz radio RT3. Połącz go kabelkiem z gniazdem USB komputera z systemem Windows. Naciśnij PTT i górny przycisk. Załącz radio i pojawi się migająca dioda z kolorem zielony i czerwonym (naprzemiennie).  Radio jest przygotowane do wgrania oprogramowania (fleszowania).
4.    W linii FIRMWARE naciśnij myszką klawisz <Download NON-GPS> (RT3 jest bez GPS). Po chwili na dole tego ekranu pojawi się napis: „Done”.  Plik który pobrałeś jest w katalogu programu pod nazwą: nongps_fw.bin , ale nie jest to istotne, to jest tylko informacja! W następnej linii poniżej FIRMWARE,  naciśnij <Flash> . Pojawi się napis: „writing nongps_fw.bin” i po chwili „Done”. Radio ma najnowsze oprogramowanie rozszerzone.
5.    Wyłącz radio i wyjmij kabelek z radia i gniazda USB.
6.    Pozostaw program Tytera Flash Tool jako aktywny.
7.    Zajrzyj na:  http://sq9jdo.com.pl/MD-380/Flash_Tool/F...ool.html#3  Tu są rozpisane kroki, które wyżej opisywałem.
8.    Uwaga: Funkcje rozszerzone opisane są tu:    
http://sq9jdo.com.pl/MD-380/MD-380_Tools...ols_7.html  -MD380Tools  z datą 15.05.2017 (w radiu mam wgrane oprogramowanie D13.02 z 21-11-2017) lub sprawdź  http://sq9jdo.com.pl/MD-380/MD-380_Tools.../Menu.html (ten opis z 17.08.2017 nie pasuje do mojego radia). Zajrzyj na stronę autora oprogramowania KG5RKI   https://kg5rki.com/new2/tymd380.html  Znajdziesz tu film jak instalować oprogramowanie. W dalszej części jest opis funkcji i zrzuty ekranów (j. angielski), a na dole znajdziesz linki do dokumentacji i oprogramowania.

Aktualizacja listy użytkowników.
1.    Otwórz  https://www.facebook.com/groups/129998590980469/ Odszukaj:  Andrzej Augustyński, plik userdb_sp_(21.11.2017).bin i pobierz go. Plik zawiera ID polskich użytkowników. Data w nazwie wskazuje na dzień aktualizacji. Plik przenieś do katalogu C:/Flash/Tytera Flash Tool v1.08
2.    W oknie programu Tytera Flash Tools w linii FILENAME naciśnij <Open>.  Odszukaj plik userdb_sp…. podświetl go i kliknij 2x lewą nogą myszy lub <Enter>.  Ścieżka i nazwa pliku pojawi się za napisem FILENAME.
3.    Połącz radio kabelkiem z gniazdem USB. Załącz normalnie radio (bez dodatkowych klawiszy).
4.    W linii poniżej napisu USERDB, naciśnij <Flash from file>.  W dolnej linii pojawi się napis: „writing userdb.bin …” , a po dłuższym czasie: „Done”  Baza użytkowników jest aktualna, a dane są wyświetlane, jeżeli w radiu załączone jest oprogramowanie rozszerzone (Menu -> Utilities -> Confirm  -> 6 MD380Toolz -> Confirm). Baza jest niezależna od bazy wprowadzonej programem RT3 w gałęzi Digital Contacts.  
5.    Wyłącz radio, zdemontuj kabelek.
6.    Plik userdb_sp… jest zestawem polskich ID. Jeżeli chcesz mieć ID z całego świata (jest ich ponad 76 tysięcy i zmieszczą się w pamięci radia), to w programie Tytera Flasch w linii USERDB naciśnij Download Update. Po pobraniu bazy naciśnij Flash i po dłuższej chwili najnowsza baza będzie wgrana czyli nadpisze poprzednią.  
Odczyt  i zapis ustawień radia – plik .rdt lub .dfu
1.    Otwórz stronę http://sq9jdo.com.pl/MD-380/Flash_Tool/F..._1.08.html i pobierz : Plik do podmiany dfulib.dll  Przenieś go do katalogu: C:/Flash/Tytera Flash Tool v1.08 i zastąp plik tam istniejący (nadpisz go).
2.    Połącz radio z komputerem poprzez kabelek. Załącz normalnie radio.
3.    Odczyt konfiguracji radia. Uruchom program Tytera Flash Tool. W linii CODEPLUG naciśnij <Read>. Wybierz katalog lub pozostań w bieżącym, wpisz nazwę pliku konfiguracji np. SP9WZO_2017-11-22 i naciśnij <Zapisz> . W dolnej linii pojawi się napis „reading…” i po chwili „Done”. Plik został zapisany na dysku. Plik ma rozszerzenie *.dfu
4.    Wgranie konfiguracji do radia. Uruchom program Tytera Flash Tool. W linii CODEPLUG naciśnij <Write>. W okienku  Tytera Flash Tool „Please open a Codeplug!” nacisnij <Okey>. Pojawi się kursor w linii FILENAME. Z prawej strony nacisnij <Open>. Odszukaj katalog i plik z zapisaną konfiguracją np. SP9WZO_2017-11-22.dfu Podświetl go i naciśnij <Otwórz>. Ścieżka i nazwa pliku pojawi się w linii FILENAME. W linii CODEPLUG naciśnij <Write>. W dolnej linii pojawi się „writing codeplug” i po chwili „Done”. Wyłącz radio, zdemontuj kabelek. Radio jest przygotowane do pracy. Załącz go.
5.    UWAGA: Program CPS_DMR zapisuje plik z rozszerzeniem . rdt (oprogramowanie podstawowe), a Tytera FlashTool z rozszeżeniem  *.dfu.

MD380_MD390_CodePlug_Editor_0.0.64
1.    Przyjaznym programem do ustawiania kolejności stref, kolejności w strefie, ściągania ID użytkowników z całego świata lub Europy (filtrowanie), jest program MD380_MD390_CodePlug_Editor_0.0.64 . Obsługuje pliki  *.rdt  czyli podstawowej konfiguracji  odczytanej programem CPS_DMR. Po otwarciu pliku np. WZO-2017-11-22.rdt i wybraniu zakładki Digital Contakt, z prawej widzę 76877 numerów ID (cały świat). Poszczególne linie można zaznaczyć i kopiować  na lewo czyli do podstawowego zestawu ID (w RT3 pojemność 1000 zapisów). Tak można uniknąć ręcznego wpisywania danych.
2.    Wybierz zakładke Zones. W lewym oknie zaznacz wiersz, a pod oknem znajdziesz klawisze np. do przesuwania wiersza. Program standardowy pozwala tylko na dopisywanie na końcu tabeli.
3.    Po zmianach zapisz jako (Save As) i wgraj do radia.

Opracował:  Bronek SP9WZO grudzień 2017


Załączone pliki
.pdf   !_RT3-oprogr_rozszerz.pdf (Rozmiar: 513.48 KB / Pobrań: 745)
.pdf   !_TyMD380Toolz-PL-MENU.pdf (Rozmiar: 343.02 KB / Pobrań: 711)
Piotr SP9LVZ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości