Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawienie i praca w DMR poprzez "Reflektor" 4280
#1
Praca przemiennikowa przez "reflektor" krótko mówiąc polega na indywidualnym aktywowaniu przemiennika (na którym pracujemy) do pracy w sieci z innym przemiennikiem (lub grupą przemienników) także aktywowanym do połączenia przez "reflektor". Dzięki takiej możliwości można ze sobą połączyć dwa (lub więcej) wybrane przemienniki w czasową sieć.
Jak to zrealizować?
Należy wybrać w radiotelefonie kanał do łączności w grupie ID 9, w szczelinie TS 2 (u nas grupa nazwana jest TG9), a następnie wybrać z listy kontaktów przygotowany wcześniej kontakt "reflektor" o ID 4280 (ustawione jako połączenie grupowe). Przyciskamy na krótko PTT. Przemiennik powinien odpowiedzieć potwierdzeniem podłączenia do "reflektora".
Dalszą cześć rozmowy prowadzi się jako połączenie w grupie TG9 (jak lokalne połączenie).
Po zakończeniu rozmowy należy dokonac rozłączenia przemiennika od "reflektora" poprzez użycie konedy rozłaczenia jako ID 4000.
procedura podobna jak przy aktywoaniu przemiennika tj. przy ustawionym kontakcie na TG 9 wybieramy z listy ID 4000 i przyciskamy na chwilę PTT (powinien pojawić się komunikat o rozłączeniu).
Jeśli nie mamy pewności co do tego, czy przemiennik jest podłączony do "reflektora" możemy użyć komendy ID 5000 ponownie jak w powyższy sposób aktywacja i dezaktywacja. Otrzymamy odpowiedź czy przemiennik jest (lub nie jest) podłączony do reflektora.
Do powyżej pracy musimy mieć w radiotelefonie zaprogramowane w liście kontaktów:
Grupę rozmowną "TG9" o ID 9
Kontakt grupowy "Refeltor" ID 4280
Kontakt grupowy "Deakt refl"ID 4000
Kontakt grupowy "Test reflekt" ID 5000
Kanał rozmowny na przemienniku z TG9 i TS2.
"..." są nazwami kontaktów i mogą być dowolne, numery ID wpisujemy w liście kontaktów jako cyfrowy identyfikator.





Piotr SP9LVZ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości