Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Testy przemiennika SR9DSR
#1
Big Grin  Jesteśmy w trakcie uruchamiania przemiennika cyfrowego SR9DSR 145.5875 na Klimczoku DMR / FM-testowo (67 HZ ctcss). Montażem i bezpośrednią obsługą przemiennika zajmuje się Tomek SP9EUN. Przemiennik pracuje aktualnie w trybie lokalnym DMR i FM. Zostało usunięte uszkodzenie – odgryzione uziemienie masztu i pogryziony kabel antenowy TX prawdopodobnie przez kunę, przyczyna poprzednich problemów z przemiennikiem. W najbliższym czasie, po testach na FM zostanie zmieniona konfiguracja na pracę sieciową BM DMR. W związku z tym, iż są coraz bardziej dostępne radiotelefony DMR na pasmo 145 MHz przemiennik będzie stanowił nową możliwość pracy w systemie DMR w sieci BASR. Obecnie będzie to trzeci w Polsce przemiennik DMR w paśmie 2m (funkcjonują już w Poznaniu SR3DMR, w Ciechanowie SR5DMRC). Docelowa konfiguracja przemiennika - DMR w sieci BM, zostanie uruchomiona w pierwszych daniach września 2018.
W przygotowaniu już jest kolejny przemiennik na 2m FM, nie pracujący od dłuższego czasu SR9S 145.775. Będzie to nowe urządzenie - przemiennik ICOM FR5100. W związku z tym, iż chcemy go uruchomić z blokadą ctcss 67Hz przedłużają nam się prace z przygotowaniem przemiennika. Pomimo problemów z plikiem konfiguracyjnym udało się już skonfigurować przemiennik i jest testowany. Przemiennik zgodnie z aktualnymi planami ma być zainstalowany w Kozach. Planowany termin uruchomienia - wrzesień/październik 2018.

 Exclamation  Uwaga: W związku z planem uruchomienia SR9S na przemienniku SR9DSR na początku września zostanie wyłączony tryb FM. Proszę się nie przyzwyczajać do FM na tym przemienniku !


Załączone pliki Obrazki
               
Piotr SP9LVZ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości